h, ponieważ mogą doprowadzić nawet do śmierci. Prawidłowo przeprowadzona psychoterapia pozwala pacjentowi zajrzeć wgłąb siebie i zrozumieć w czym leży problem. Oczywiście efekty dają tylko regularne spotkania, które często łączy się z właściwą terapią farmakologiczną.
Psychoterapia w depresji
Coraz więcej w ostatnich latach słyszy się o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne człowieka. To prawda - bez niego ani rusz! Jeśli czujemy się przytłoczeni codziennością, aktualnymi wydarzeniami i lękamy się o przyszłość, możemy w krótkim czasie nabawić się depresji. Wówczas ratunkiem będzie dla nas psychoterapia i odpowiednio dobrane przez terapeutę leki. W skrajnych przypadkach okazać się może konieczna terapia grupowa, dzięki której uzmysłowimy sobie, że nie jesteśmy sami i mamy wsparcie w innych.
Problemy z lękiem? Terapia to odpowiedź
We współczesnych czasach praktycznie każdy z nas zmaga się z pewnym poziomem niepokoju czy lęku. Jednak taki stan może wywołać z czasem poważne konsekwencje zdrowotne, i to nie tylko w sferze psychiki. By temu zapobiec, potrzebna będzie skuteczna psychoterapia, prowadzona przez doświadczonego praktyka. Co więcej, jeśli odpowiada nam przy tym terapia grupowa, zyskamy szansę na poznanie innych osób, które doświadczyły podobnych problemów. To sprawi, że nie tylko podejmiemy efektywne leczenie, ale także zrozumiemy, że nie jesteśmy sami z naszą sytuacją.
Dbanie o komfort i zdrowie psychiczne
Dbanie o komfort i zdrowie psychiczne jest bardzo istotne dla naszego codziennego dobrostanu. Jeśli czujesz się przytłoczony, zmęczony, a Twoje samopoczucie uniemożliwia Ci efektywne funkcjonowanie na co dzień, warto rozważyć konsultację psychologiczną.
Psychoterapia, obok farmakoterapii, jest podstawową formą leczenia chorób i zaburzeń psychicznych. W zależności od nurtu psychoterapeutycznego, spotkania z terapeutą mogą przebiegać na różne sposoby. Możliwa jest terapia grupowa, polecana zwłaszcza dla osób doświadczających trudności w kontaktach interpersonalnych oraz terapia indywidualna.